Dla twórców stron i blogów

Jeżeli jesteś właścicielem bloga lub strony internetowej możesz w prosty sposób zainstalować tzw. widget wysuwany z boku ekranu z kalendarzem mszy. Dzięki niemu każdy odwiedzający Twoją stronę będzie mógł obejrzeć za jej pośrednictwem mszę w internecie. Widget zawiera kalendarz z godzinami mszy świętych. Po najechaniu myszą na widget kalendarz otwiera się pokazując godziny mszy na dzień dzisiejszy począwszy od godzin porannych. Jeżeli mszy na dany dzień jest więcej (np. w niedzielę) użytkownik może „skrolować” ekran i wybrać późniejszą godzinę.

Co należy zrobić by zainstalować widget?
Należy w sekcji footer (stopka) Twojej strony internetowej dopisać poniższą linię:

<script src=”http://msza-online.net/widget/msza_online.js” type=”text/javascript”></script>

Przykład: jeżeli posiadasz własny blog w systemie wordpress należy zalogować się do kokpitu jako administrator, wybrać z menu opcję „Wygląd”, z niej „Edytor”, a następnie z menu plików do edycji (po prawej stronie) wybrać plik Stopka (footer.php). Po załadowaniu się pliku można dodać powyższą linię np. tuż pod linijką:

<!– /main –>

Uwaga: nie należy dodawać linijki z widgetem pomiędzy liniami zaczynającymi się od <?php a kończącymi się ?> gdyż są to fragmenty kodu w PHP, a my dodajemy skrypt java czyli powinniśmy zainstalować go w części widzianej jako HTML.

Jak wygląda poprawnie zainstalowany widget?

Widget na Twojej stronie internetowej pojawi się po prawej stronie na dole (górna krawędź widgetu wystawać będzie dokładnie 430 pikseli od krawędzi dołu ekranu).

strona1

Po najechaniu myszą na widget będzie się on rozwijał i użytkownik będzie mógł wybrać z kalendarza interesującą go godzinę, a następnie po kliknięciu w nią oglądać mszę na żywo.

strona2

Umiarkowane wsparcie techniczne dostępne jest pod adresem mailowym marekrz /at/ hotmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *